Glas: introductie kilncasting (do)

E-mail deze pagina naar een vriend(in)

Schrijf je in:

Glas: introductie kilncasting (do)

5 april 2012aantal lessen: 8
Cursus:Glas: introductie kilncasting
Cursuscode:K1911V
Periode: 5 april 2012
t/m 31 mei 2012
Dag:Donderdag
Tijd:19.00-22.00
Aantal lessen:8
Kosten:435,00
Docent:Effie Halkidis

In deze workshop maken de cursisten een vorm in glas. Aan de hand van een idee, foto of schets gaan we met klei een model maken, en onderzoeken we de sculpturale eigenschappen van glas zoals transparantie, textuur, en vorm.
Al doende leren de cursisten de basistechnieken van kilncasting zoals een mal maken en het smeltproces van glas in de oven. Als het object uit de oven is gaan we het object slijpen en polijsten, en neemt iedereen een glazen kunstwerk mee naar huis!

Bij Kilncasting maak je driedimensionale glazen sculpturen door het glas langzaam in een mal in de oven te laten smelten. Voor Kilncasting is het noodzakelijk diverse technieken goed te beheersen, maar als deze technieken eenmaal onder de knie zijn is het proces niet moeilijk. Wel is geduld en concentratie vereist voordat het object uiteindelijk uit de oven komt.

In deze lessenreeks wordt de cursist wegwijs gemaakt in alle noodzakelijke technieken: Modelleren, mallen maken, model uit de mal halen, waterverplaatsingstest, het smelt- en afkoelproces van glas en afwerken. Ook wordt er aandacht besteed aan de artistieke aspecten van werken met glas, het gebruik van kleur, etc.

De cursus in stappen:                                                                                                                                

Stap 1 Cursus Glas Kilncasting

Stap 1:
Het object in klei
Stap 2 cursus Glas Kilncasting

Stap 2:
Maak een mal van
quartz + gips


 Stap3 cursus Glas kilncasting

Stap 3:
Wacht tot het mengsel
hard wordt
Stap 4 cursus Glas kilncasting

Stap 4:
Klei uitnemen, mal wassen
 Stap 5 cursus Glas kilncasting

Stap 5:
Gebroken glas in mal plaatsen, ijzerdraad rond mal
 Stap 6 cursus Glas kilncasting

Stap 6:
In de oven zetten
 Stap 7 cursus Glas kilncasting

Stap 7:
Uit de oven,
mal openbreken
 Stap 8 cursus Glas kilncasting

Stap 8:
Klaar!!

 

Tijdens de lessen zijn er demonstraties en diapresentaties, het werk van de cursisten zal door de docent besproken worden.

Inclusief gips, klei, etc
Exclusief: helder of gekleurd glas.